CO2 laserové omladenie

uskutočnenie postupu frakčného laserového omladenia pokožky tváre

Frakčná fototermolýza, laserové omladenie, frakčné omladenie, CO2 - to všetko sú dnes názvy jedného efektívneho a pohodlného spôsobu omladenia.

Aké problémy rieši zlomková technika?

 • odstránenie vrások okolo očí;
 • zdvíhanie pokožky tváre a krku, dekoltu a paží;
 • zníženie laxnosti pokožky;
 • eliminácia jaziev a strií;
 • korekcia malých ciev a stareckých škvŕn.

Čo je frakčné laserové (ablatívne) omladenie pokožky, tváre a tela?

Frakčnosť je rozdelenie laserového lúča na viac mikróbov. To znamená, že laser ovplyvňuje pokožku nie pevným miestom, ale akousi sieťkou.

Vďaka aplikácii mikrokoagulačných kolón na pokožku sa spúšťa mechanizmus prirodzenej regenerácie tkanív s tvorbou nového kolagénu, zlepšuje sa štruktúra pokožky a jej vzhľad. Vysoko intenzívne laserové mikro lúče prenikajú do hĺbky 1 mm, čo zaisťuje vysokú účinnosť postupov.

Je mimoriadne dôležité, aby existovali určité oblasti pokožky, ktoré nie sú ovplyvnené laserom. Intaktné tkanivo zostáva okolo každej zóny mikrotermálneho ošetrenia, ktorá je intenzívne ošetrená týmto laserom. To je podstata frakčného laserového omladenia pokožky. Táto metóda frakčného laserového omladenia umožňuje pokožke hojiť sa oveľa rýchlejšie bez pooperačného obdobia, pacient nevypadáva z aktívneho života.

Laserový lúč je rozdelený na veľa veľmi tenkých lúčov, ktoré vytvárajú v pokožke zóny pre mikrotermálne ošetrenie (MLZ). Hĺbku a priemer MLZ určuje energia laserového lúča riadená lekárom počas zákroku.

Potom sa vytvorí MENO - mikroskopické epidermálne nekrotické zvyšky, ktoré sú vytesnené v dôsledku hojenia okolitých tkanív.

Postupom hojenia vyzerá obnovená pokožka oveľa mladšie, zvyšuje sa jej turgor, povrch pokožky je hladší, vrásky sú vyhladené, mikroreliéf je vyhladený, výrazne sa zlepšuje vzhľad jaziev a strií.

Neablatívne omladenie laserom

Je zrejmé, že v súčasnosti došlo v kozmetickej chirurgii k určitému pokroku, ktorý súvisí predovšetkým s omladením pokožky pomocou laserových technológií. Pri kvalifikovanej aplikácii a správnom výbere parametrov laserového lúča je táto metóda liečby veľmi dobre tolerovaná a považuje sa za oveľa efektívnejšiu ako konzervatívne a chirurgické techniky.

Jedným z najmodernejších a najbezpečnejších laserových systémov súčasnosti je laser. Pomocou laseru môžete dosiahnuť neablatívne omladenie pokožky tváre. Neablatívny laserový omladzovací postup pre pokožku okolo očí, tváre, krku a ďalších oblastí poskytuje účinnú ochranu dermy s rôznymi úrovňami melanínu vrátane opálenej. To umožňuje, aby sa zákrok uskutočňoval celoročne a pre všetky typy pleti.

Vlastnosti nealatívneho omladenia

Nie je potrebné rehabilitačné obdobie.

Procedúra umožňuje zúžiť póry, vyhladiť vrásky, zaostriť kontúry tváre a vylepšiť pleť.

Trvanie relácie je až 30 minút. Odporúčaný kurz je 5-6 procedúr.

Laserové omladenie je jednou z najnovších techník na zvládnutie zmien pleti súvisiacich s vekom (vrásky, záhyby, vyblednutie a starnutie).

Procedúra je prakticky bezbolestná a netraumatická a jej účinnosť je porovnateľná s injekčnými metódami omladenia.

Energia laserového pulzu stimuluje syntézu mladého kolagénu v hlbokých vrstvách dermy a dodáva pokožke pružnosť, pevnosť, hladkosť a sviežu farbu. Vyhladenie vrások, laserové odstránenie krvných ciev na tvári, hyperpigmentácia počas opaľovania, zlepšenie rovnomernosti tónu pleti, odstránenie slnka a veku. Laserové zdvíhanie je uznávané ako alternatíva k plastickej chirurgii a najlepšia omladzovacia metóda pre ľudí starších ako 35 rokov.

Výhody laserového omladenia pokožky pomocou špeciálneho zariadenia:

 • zvýšenie elasticity pokožky, zníženie jemných vrások;
 • možnosť zdvíhania kedykoľvek počas roka na akejkoľvek pokožke (vrátane opálenej);
 • možnosť kombinácie omladenia laserom s injekčnými procedúrami: mezoterapia, obrysové plasty a zavedenie botulotoxínov;
 • žiadne riziko infekcie;
 • po ukončení procedúry nie je potrebná dlhodobá rehabilitácia.

Indikácie pre omladenie laserom

 • fotostarnutie pokožky;
 • nerovná pleť;
 • znížený tón pleti;
 • gravitačná ptóza;
 • prejav vaskulárnej siete;
 • pigmentácia kože.

Laserové omladenie je skutočne efektívna moderná technika na ceste ku kráse a mladosti.